vrh K
   
 

VRH K

 

18. 1. 2010 - ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost Hyvinky. Kolem 22. 2. 2010 čekáme štěňátka !!!

To jsou oni...

20. 12. měla "svatbu" Hyvinkää a Twigle Noor. Spojení, od kterého si velmi slibuji. Hyvinkää pochází po matce z "Jaslůvek" a to z linie, které si velmi vážím a hodlám na ní do budoucna pokračovat - pochází z ní jedinci ustálení v typu, ideální výšky,  nepříliš dlouhého rámce, a středně silné kostry. Vynikají tmavým okem a celkově výraznou pigmentací, jedná se o jedince barevné kombinace sytě červená s porcelánovou bílou. Povaha, zdravotní stav a lovecké vlastnosti jsou na vysoké úrovni. Otcem Hyvinky je Hammalgarden´s Don´t Forget Me, pes, importovaný z významné švédské chovatelské stanice Hammalgarden´s do Finska - ch.s. Benchmark. Dante je pes ideální výšky a elegantní stavby těla, jako jeden z mála zahraničních psů má složeny pracovní zkoušky -  je Field Trial šampionem několika zemí. Výstavní úspěchy jsou rovněž výrazné -  je ICH a držitel šampionátů několika zemí. Jeho DKK je 0/0, je prostý dědičných očních vad a chorob. Není bez zajímavosti, že Dante je otcem letošního světového vítěze, psa Benchmark Peilot.

Otcem Hyvinčiných štěňat, vrhu "K" od Jaslůvky, bude nejnovější posila českého chovu z Finska, pes Twigle Noor. Noor pochází z finské chovatelské stanice Twigle. V jeho rodokmenu lze najít světově proslulá jména chovatelských stanic: Ferndel, Dalati, Rwyn, Benton, Don´s... Sám Noor toho ve svém poměrně mladém věku už dost dokázal - mimo jiné je Evropským vítězem mladých, Nejúspešnějsím výstavním WSS roku 2008, má několik nominací na Cruft´s 2010 a celou řadu dalších ocenění. Je i velmi kvalitním pracovním psem, pravidelně pracuje ve smíšené honitbě, má složenu celou řadu zkoušek z výkonu - KLZ, KPZ, BZ, hlasitost 4.

Zkrátka a dobře, velmi si od tohoto spojení slibuji. Toto spojení bylo plánováno velmi dlouho a troufám si říct, že je dokonale promyšleno. Hledám hodné majitele, co se štěňátkům s vysokými předpoklady chtějí věnovat a jsou jim schopni poskytnout skvělou péči a příjemný domov. K odběru budou v ideální jarním termínu, konec dubna 2010.

Kontakt: jasluvka@seznam.cz, tel: 724 353 458.

 

Hyvinkää od Jaslůvky

X

Twigle Noor