NEWS   2011                                                                                                                    
   
 

 

2011

Kde se můžeme osobně vidět?

 

17.09. jsem vyrazila s Jaslůvkou na Národní výstavu do Brna. Strávily jsme příjemný, slunečný den, nakoupila jsem spoustu věcí pro všechny členy smečky a ve výstavním kruhu pak Jalůva obdržela krásné hodnocení od rozhodčího pana Pavla Šulcka s výsledkem Výborná 1, CAC, Národní vítěz!

         

Jalůvka se pyšní svými cenami

16.09. dnes jsem absolvovala s Jalůvou vyšetření na dědičné oční vady a choroby u specialisty na oftalmologii MVDr. Raušera na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Jsem velmi šťastná, neboť po důkladném vyšetření jsem se dozvěděla, že její oči jsou čisté, tedy je prostá veškerých dědičných očních vad a chorob. Toto vyšetření není v ČR pro velššpringry bohužel povinné, já je ale se všemi fenami pravidelně absolvuji, protože mi na zdravotním stavu mých psů a štěňátek  velmi záleží. Velššpringr patří mezi plemena, která bývají dědičnými očními vadami postižená, v naší CHS však už od r. 2000 všechny chovné jedince pravidelně testuji a můžu se pochlubit samými negativními výsledky.

10.09. - 11.09. Jalovcův perný víkend

Přesně tak, náš milý Jalovec měl velmi náročný víkend a my samozřejmě s ním. O to víc je pro nás potěšující, že kromě zmíněné náročnosti, byl ten víkend příjemný a pro Jaslůvky úspěšný.

V pátek odpoledne jsme vyrazili do Luhačovic, kde se v sobotu konala Speciální výstava španělů KCHLS, jako výstavní referent KCHLS jsem tam samozřejmě měla své povinnosti a tak jsme se aktivně účastnili páteční přípravy výstavní haly a dalších nezbytností. V sobotu se konala ona zmíněná Speciální výstava. Musím říci, že už dlouho jsem nebyla na tak pohodové a krásně zajištěné akci, navíc za námi přijelo mnoho přátel z celé ČR i zahraničí a tak nám nechybělo ke spokojenosti opravdu nic. V kruhu č. 3 posuzovala naše plemeno Mgr. Jana Janek ze Slovenska a předvedlo se jí hned několik Jaslůvek. Nejdříve nastoupili naši dva krásní kluci, bohužel ve stejné třídě - pracovní. Nad mladším Jankem zvítězil starší Hubert a získal tak ocenění výborný 1, CAC, Janek odešel s výborný 2. Pak přišla na řadu Kelly a ta si ve velmi početné mezitřídě odnesla hodnocení výborná 3 a překrásný posudek. No a na závěr se předvedla naše Jalůva. Ve třídě pracovní obdržela hodnocení výborná 1, CAC a splnila tím podmínky pro udělení Klubového šampiona KCHLS! Z tohoto mám opravdu velkou radost, neboť těchto šampionů není mnoho a získat tento šampionát není vůbec jednoduché. Titul jí bude slavnostně přiznán u příležitosti další Klubové či Speciální výstavy KCHLS. A jako pověstná třešnička na dortu bylo třetí místo CHS od Jaslůvky v početně obsazené soutěži chovatelských skupin. Bojovali jsme ve složení Janek, Jaslůvka a Hubert. Velice si toho vážím a děkuji všem zúčastněným Jaslůvákům!

Za fotografie děkujeme panu Kaláškovi a Šilbergerovým!

                

Jalůvka při posouzení v kruhu

            

                                  CH skupina od Jaslůvky                    Společně s p.Kašparem v roli moderátorů

 

                                                                                                       Kelly od Jaslůvky

Večer se pak u nás konalo přátelské posezení, které bylo spojené s dlouhým povídáním o krásně prožitém dni a dalším zážitcích s našimi čtyřnohými miláčky.

                         

                                                                    Část účastníků večerní pařby                           I tohle je psí život

A v neděli ráno? Ne, nespali jsme po proflámovaném večeru, jak by se dalo čekat, ale vyrazili jsme brzy ráno s Jalůvkou na Barvářské zkoušky do Švábenic. Jalůva se předvedla v perfektní formě a její výkon nijak neohrozil ani náročný a jistě velmi únavný pátek a sobota. Jalůva získala ve všech disciplínách známku 4, celkem 124 bodů a stala se absolutním vítězem celých zkoušek! Rozhodčí velmi oceňovali její klidnou a precizní práci na barvě. Prostě víkend se nám vydařil a těšíme se na další, který bude jak jinak než opět psí...

                        

                        S rozhodčími po úspěšném dosledu   Odpočinek v lese                 Vyhodnocení                      Závěrečné slovo vítěze

04.09. jsme opět vyrazili na Slovensko. Tentokrát s Jalůvou a na Klubovou výstavu Klubu chovatelov polovných sliedičov. Posuzoval světoznámý anglický rozhodčí David Shields. Na jeho posudek jsme se velmi těšili, neboť je to jeden z největších odborníků na exteriér španělů. Jalůvka se předvedla ve třídě pracovní a získala krásné ocenění výborná 2 s titulem r. CAC. A posudek? Nádherný! Jalůva je podle pana rozhodčího ve všech směrech excelentní "dáma velššprigršpaněla" a to nás velice těší. Výstava byla celkově krásná, konala se v areálu golfového hřiště, celý den jsme si tak užívali stínu pod stromy na krásném trávníčku, výborného občerstvení v hotelu a hlavně společnosti mnoha přátel, kteří se za panem Shieldsem také vypravili.

Jalůva (V2.r.CAC) se Sabrinou Jankina záhrada (V1, CAC) a Davidem Shieldsem

27. - 28.08. jsem se s Hyvinkou zúčastnila Všestranných zkoušek malých plemen v Kostelních Střimelicích, OMS Praha-východ. Prožily jsme náročný, ale krásný víkend. Zažily jsme spalující vedro, prudké ochlazení se silným větrem, který komplikoval dohledávky a na závěr silný dešť. Terény byla náročné, ale pro potřeby tak vrcholných zkoušek jako jsou VZ byly odpovídající. Profesionálně posuzoval p. Sláma a prezidentka Retriver Klubu Ing. Černá. Atmosféra zkoušek byla velmi příjemná, spolu s námi se této akce zúčastnilo mnoho našich přátel a další nás přijeli jen tak podpořit. Děkujeme všem, bylo to skvělé!

A výsledky? I.cena, 3. místo ve skupině slídičů a U, které označuje všestranného psa, do rodokmenu Hyvinky!

               

                                  Zahajovací nástup               Losování                 Už je dobojováno!                                 Náš diplom a ceny

 

25.08. dorazily k nám první svatební fotky paní Evy, kterou jsme prostřednictvím našeho Janka přijali už před lety do naší velké jaslůvkovské rodiny. Ještě jednou moc gratulujeme a děkujeme za krásné fotky,které zde můžeme zveřejnit.

                         

                                                                       Družička Janek                      Paničko, co jsi proboha u toho oltáře dělala tak dlouho ?!

23.08. hned po návratu z dovolené nás zastihla krásná zpráva, náš Janek už nemá jen paničku Evu, ale má už oficiálně páníčky dva. Gratulujeme a přejeme jim jen to nej do společného života.

     

 Janek byl pochopitelně za družičku a přibral sebou i Kordulku :)

23.08. minulý týden jsme strávili na Šumavě (proto to vypadalo, že se u nás nic neděje..). Konkrétně v městečku Kašperské Hory. Společnost nám na naší dovolené dělala Jaslůvka. Ne, nepreferujeme jen jednu naši holčičku - měla jet i Hyvinkää, ale ta si rozhodla zpestřit léto háráním. A naše bábinky Beruška a Pyret? Ty už mají raději svoje pohodlí domova a celodenní vysokohorské túry je opravdu neberou. Cestou tam jsme navštívili naše štěňátko, fenečku Lucky. Ta právě pobývala se svými majiteli v Jižních Čechách na chalupě. Roste do krásy a jiskru má po mamince Hyvince. Šumava se předvedla v celé své kráse, počasí nám docela přálo a tak jsme navštívili mnoho nádherných míst. Neodolali jsme a uspořádali jsme si pod hradem Rabí piknik, vyšplhali jsme se k Černému a Čertovu jezeru - Jalůva pak v hladině Černého obdivovala svoji krásu, na vrchol Špičáku jsme vyjeli lanovkou - tu předchozí, na Pancíř, ale Jalůva elegantním skokem zastavila...dnes se tomu už směji, ale v ten moment byla ve mě malá dušička... Prošli jsme se také nádhernou Modravou, naštěstí už bez aktivistů hnutí Duha, ve vesničce Modrava jsme pak našli spoustu transparentů, kterými je místní vyzývali k odchodu - jako vystudovanému (a srdcem i duší stále) lesníkovi mi nezbylo, než s místními souhlasit. Překrásná byla také procházka kolem řeky Vydry, několikrát jsme se, a to i s Jalůvou, vyšplhali na balvany, kterých je její koryto plné. A na závěr trocha humoru a krátká zastávka v Hošticích, které se proslavily trilogií Slunce, seno..

Naše letní dovolená je za námi a nám zbyla spousta krásných vzpomínek i fotografií. Více jich najdete ZDE.

                   

               Lucky            "Ztracený pes" na Stádleckém mostě           Obraz v hladině Černého jezera                                                     Hrad Kašperk

                 

                                                  Hrad Rabí                                                         Pózy pro fotografa - Jalůvka

              

                           Piknik pod hradem Rabí    Lanovkou na Špičák         Z vrcholu Špičáku                                Tříjezerní slať                                    

           

Řeka Vydra                     Hoštické drbny                         Jalůvka a jalovice

 

06. - 07.08. opět jsme strávili krásný víkend v chovatelské stanici Jánkina záhrada ve slovenském Šamoríně, tentokrát ve znamení oslav. Nechybělo nic, co na každé správné oslavě musí být. Děkujeme moc přátelům Janekovým za nádherný víkend!

           

                                 Budoucí otec M-vrhu Coedybrain Tomos         Perfektní kapela                Na oslavě nechyběli samozřejmě ani psi

01.08. Včera jsme se vrátili z akce, na kterou se vždycky celý rok těšíme. Byl to tradiční letní sraz chovatelů, majitelů a příznivců WSS, konal se v Hradci Králové od čtvrtka 28.07.2011 do neděle 31.07.2011a jeli se mnou, ostatně jak jinak, všechny 4 holky. Na sraze se sešlo 43 lidí s 26 WSS a 7 psů dalších plemen (NK, AVS, ..). Počasí drželo alespoň do sobotního oběda a pak se rozpršelo. Nebylo to příjemné, ale zase až tak úplně to nevadilo. Celý pátek jsme se věnovali nácviku polních a vodních disciplín, večer pak proběhla přednáška o výstavnictví a úpravě srsti - na té jsem přednášela já společně s kamarádkami od ASS - Renátou Tetřevovou a Markétou Děkánkovou. Sobotní dopoledne pak patřilo lesní práci, po obědě se konalo tradiční sportovní odpoledne se psem. Skvěle jsme se pobavili při aportu buřta, zapeklité podlízačce a aportu bažanta - ovšem plastového, nemocničního. Pyret se dokonce umístila v soutěžích na 3. místě, Hyvinka na 5. místě, na 18. místě Mara, který soutěžil s Beruškou. Následovala schůze sekce WSS. Všechny večery patřily družné zábavě a nekonečným hovorům o psech. Na závěr jsme se vydali za historií a navštívili překrásný Hrádek u Nechanic, kvůli opravdu psímu počasí ale vytrvalo jen několik nezmarů.

Srazu se zúčastnila několik mých odchovů: Hyvinkää, Jaslůvka, Janek, Kordulka, Kelly a přijela za námi i Lucky. Setkali jsme se s celou řadou přátel, procvičili jsme spoustu disciplín na zkoušky. Sraz je totiž akce, kde se setkávají celé psí rodiny a navazují nová, krásná přátelství.

Těšíme se na sraz příští, který bude v červenci 2012 opět u Kamila Rinda v Hradci Králové. Kamile děkujeme!

A teď pár fotek ze srazu, ty ostatní jsou umístěny ZDE.

           

                                Zahájení srazu          Marian a Jaslůvky             Rodina Jaslůvek             Hyvinka s Lucky               Výlet na Hrádek u Nechanic

              

                                                               Ambra                                                                Ambra a její dcery Hyvinkää a Jaslůvka     

           

                  Hyvinkää s Norem a jejich dceru Kordulka a Kelly               Pyret odpočívající     Pyret s Kachnou              Jaslůvka

        

                                                         Hyvinkää s kachnou a zajícem                   Hyvinkää a Jaslůvka v postoji - přednáška o výstavnictví

    

19.07. připravila jsem novou stránku a sice Galerii šampionů. Zde mám umístěny všechny jaslůvkovské šampiony, kteří se u nás narodili od r. 1992, tedy od doby, kdy jsme si pořídila prvního WSS. Doufám, že další a další budou stále přibývat!

18.07. Gratuluji ke krásnému úspěchu "svých" kluků! V sobotu 16.07.2011 se v Mladé Boleslavi konala Národní výstava psů. Velššpringry posuzovala paní Dana Smržová a barvy Jaslůvky tam hájil Janek a Kail. Oba superúspěšně!

Janek dosáhl hodnocení V2, r.CAC

Kail pak V1, CAJC, BOJ a BOJD. Tyto jeho tituly znamenají že byl nejen nejkrásnějším mladým velššprigrem, ale i nejkrásnějším mladým psem na celé výstavě! Porazil tak mnoho nadějných psů a fen nejrůznějších plemen.

Kail také splnil podmínky pro zadání titulu Český junior šampion!

Ještě jednou oběma klukům i jejich paničkám gratuluji a děkuji, že Jaslůvku vždy reprezentují s krásnými úspěchy!

       

Kail s paničkou Veronikou a hlavně....s obrovským pohárem a medailí!

 

09.07. zemřela fenka Daisy, která se u nás narodila 21.02.1999. Daisynka prožila krásný plnohodnotný život u našich milých přátel Pondělíčkových v Praze, stala se interšampionem, složila několikery zkoušky lovecké upotřebitelnosti.Působila jako chovná fena a odchovala jeden vrh štěňátek, jedním z narozených potomků byla i naše Beruška. Daisynka dne 09.07.2011 prohrála boj s těžkou rakovinou....

Navždy bude mít své místo v našem srdci a vzpomínkách.

02.07. jak už jsem psala něco končí a něco začíná - v tomto případě začínají plány na další jaslůvková štěňátka. Dnes jsme se vypravili na oblíbený výlet směr Slovensko, konkrétně Šamorín a CHS Jánkina záhrada. Navštívili jsme naše milé přátele Janekovi a jejich welššpringry. Naše návštěva však měla jasný cíl a to dohodnout možnost a podmínky krytí psem, kterého Janekovi importovali z Anglie a je určen výhradně pro jejich feny. Jelikož se mnoho let přátelíme, dostalo se mi té cti a jejich angličan Coudy (Coedybrain Tomos) bude k dispozici i pro CHS od Jaslůvky a stane se otcem M vrhu. Více na samostatné stránce ZDE.

Coedybrain Tomos

Rovněž jsme se po odchodu Lucinky potěšili Janekovými štěňaty, která jsou jen o málo mladší než je Lucinka. Jsou to štěňata právě Coudyho a fenky Sabrina Jánkina záhrada. Zaujal mě na nich především jejich bohorovný klid, přítulnost a úžasně modelované, anglické hlavy, které zdědily po svém otci. Děkujeme přátelům Janekovým za překrásný den!

              

Štěňátka z vrhu V Jánkina záhrada

01.07. odešla Lucinka do svého nového domova, který bude mít v Praze-Šestajovicích. Rozloučení s ní nebylo zrovna jednoduché, ale velmi mi při jejím odchodu pomohl fakt, že si pro ni přijeli skvělí, přátelští páníčci, kteří jí s maximální možnou zodpovědností připravili nový domov. Taky bylo fajn, že už se spolu nějakou chvíli známe ( a se znají vlastně Lucky taky) a tak vůbec nešla k cizím. Jen nerozumím tomu, jak to ta štěňata vědí, že přišel ten jejich den D....Lucinka byla už do oběda jako vyměněná, klidná až smutná a když jsem ji brala do náručí, tak se ke mě tiskla, jako by říkala nedávej mne! Ale vše má svůj začátek i konec, dala jsem jí vše co jsem mohla a teď budu s radostí sledovat její nový život. Zatím mi přicházejí samé pozitivní SMS od "Lucinky".

Chvíle před odjezdem

29.06. A co náš čeká v příštích pár dnech či hodinách? Odpoledne příjemná "psí" návštěva a o víkendu dlouhý výlet, který má jasný cíl - dohodnout podrobnosti ohledně Jaslůvčina ženicha, pokud se vše podaří, budu už konkretizovat svoje plány na stránce vrhu M.

28.06. Novinky z posledních dní jsou tady:

28.06. Nová fotogalerie Psí život aneb jako to chodí na Jaslůvce je ZDE

     

Do fotogalerie jsou doplněny odkazy na všechny naše "rajčatové" fotogalerie.

Máma Hyvinka je už opět ve formě!    

26.06. viděla jsme hubené štěně... příšerně hubené štěně.. zanedbané...hrozné. Povídala mi před časem moje kamarádka, že by ráda měla taky takového pejska, jako jsou moje holky, nemá žádné ambice, jen chce kamaráda. Nechtělo se jí čekat na Jaslůvče, chtěla si užít s novým pejskem léto a tak si koupila feňulku velššpringra v jedné z dalších chovatelských stanic. Feňulku, která byla dokonce starší, než naše Lucka. A pak se přijela ukázat i s novou psí kamarádkou, obě jsme se zhrozily. Já tím co jsme viděla a ona tím srovnáním s opečovávanou a baculatou Luckou. Její štěňátko bylo vyšší, ale šíleně hubené, hubené tak, že mu byla vidět žebra i páteřní obratle, její kostřička byla tak slabounká, až se to zdálo neuvěřitelné. Štěně od chovatele, z chovatelské stanice, s PP a za pěkných pár tisíc... je mi špatně z některých lidí, kteří se nazývají chovateli...

.....a to ani nemluvím o fotkách, které jsou občas k vidění na netu, rovněž z chovatelských stanic od "chovatelů" - štěňata na dřevěných prknech, betonu, ve výkalech, špinavá, zavřená v kleci, feny co každoročně sypou početné vrhy na peníze, chovatelé, co nejsou schopni poskytnout novým majitelům nic, ani ty základní informace......opravdu, občas je mi z toho hodně úzko. Nejhorší na tom je, že možnost nápravy či nějakého zásahu je zdlouhavá, obtížná a mnohdy nereálná....

25.06. jsme byla naposledy hospitovat ve výstavním kruhu WSS. Doufám, že příště už tam budu buď se psem a nebo jako právoplatná rozhodčí z exteriéru pro toto plemeno. Hospitace byla příjemně stráveným časem ve společnosti rozhodčího pana Václavíka. S přehledem posuzoval předváděné jedince a nikomu neodpustil žádnou vadu kostry.

                  

Šípová Růženka Alexis Dragons Mannor      Vítězové výstavy Intercanis

Lucinka absolvovala nezbytné čipování a očkování, dostala svůj "cestovní pas" a je plně připravena pro své nové majitele. Je to zvláštní mít jedno jediné štěně, nikdy jsem to nezažila a musím přiznat, že loučení s ní nebude snadné... Na památku jsem si pořizovala její další fotografie, jsou umístěny ZDE.

  

Lucinka 26.06.2011

Navštívil nás tatínek naší Lucinky, tedy ne doslova a osobně sám Noor, ale jeho majitelé Andělka Matiášová a Bohoušek Zemánek. Byla to moc příjemná návštěva a já jsme ráda, že se jim Lucka líbila. Při té příležitosti jsem dostala novou fotku otce Noora.

 

14.06. Lucinka má doplněnou fotogalerii o spousty nových fotek a na její stránce je i odkaz na její rodokmen

    

11.06. Byly moje děvčata potěšit místní i přespolní děti, na tradičním dětském dni, který naše Myslivecké sdružení Kozlany pravidelně zásobuje mysliveckými ukázkami. Holky šly v plné sestavě, až na Hyvinku, která stále plní mateřské povinnosti. Děti i dospělí se s nimi do sytosti pomazlili a vyfotili. Pak následovaly pracovní ukázky, ve kterých jsem s holkama předvedla vlečku se srstnatou, dohledávku pernaté a přinášení kachny z hluboké vody. Závěrem krásné počasí přilákalo do vody nejen psy...

                                 

                                                          V obležení dětí                               Jalůva předvádí přinášení kachny     Závěrečná koupačka

04.06. Kail se zúčastnil své druhé výstavy a stejně jako v prvním případě velmi úspěšně. Vypravil se s paničkou Veronikou na Národní výstavu do Klatov, kde ve třídě mladých získal ocenění V1, CAJC a nakonec i BOB, což znamená, že porazil vyspělé a v několika případech i vítězné psy a feny. Této dvojici tak chybí poslední CAJC a Kail bude Českým Junior šampionem! Gratuluji a moc se těším na další vaše úspěchy!

05.06. Lucinka má své první malé narozeniny - 1 měsíc!

Má se skvěle, roste do krásy a dokonce už papá jako velký pes.

              

                                            s nejmilejším medvídkem      v maceškách               portrét                            s babičkou Beruškou

02.06. Jalůvka je oficiálně Českým šampionem krásy, dnes mi přišel potvrzený diplom z ČMKU. Stálou součástí jejího jména se tak stalo písmeno CH, které může před jménem užívat na znamení, že je šampionkou.

30.05. Jonatán od Jaslůvky se stal chovným psem! Je registrován pod číslem 232/2011.

28.05. ZV MP a Ohařů, Nezamyslice kde jsem byla v roli rozhodčí jasně ukázali, že ani vytrvaný celodenní a velmi  hustý déšt nemůže vadit, když je v honitbě dost zvěře. Navzdory opravdu nevlídnému počasí to byly krásné zkoušky, honitba zazvěřená přímo snově, psíci kteří uměli a bezvadná parta lidí! Navíc jsme to přežila bez újmy na zdraví...

22.05. Lucinka má svoji vlastní stránku!

21.05. FS KCHPS Jelenec opět jako rozhodčí. Skvělé zkoušky, na které moc ráda jezdím. Nejraději na nich mám tu úžasnou domácí pohodu a atmosféru bez rivality.

        

14.05. ZV MP Hodějice - tentokrát jako rozhodčí.

      

Ze slavnostního zahájení...

07.05. další výstavní úspěchy! Tentokrát na Klubové výstavě KCHLS na zámku Kačina! Výstavy se zúčastnilo 43 WSS, posuzovala paní Kirsi Niemien, Finsko.

Výsledky naší chovatelské stanice jsou skvělé - Janek od Jaslůvky V1, CAC, Jonatán od Jaslůvky V2, r.CAC, Jaslůvka od Jaslůvky V3, Jitřenka od Jaslůvky V1, CAC, Hubert od Jaslůvky V1, CAC, Kordulka od Jaslůvky V, Kelly od Jaslůvky VD, Dar od Jaslůvky V1, Nejlepší veterán. Děkuji všem majitelům za vzornou reprezentaci a pěkné předvedení!

                                                                           

Janek - pes s velkou budoucností                                         Jonatán                                        Psi třída otevřená - vítězní bratrové Janek s Jonatánem

                                                                         

                                                                Chovatelská skupina od Jaslůvky

                                                                              

     Hubert od Jaslůvky                                                                   Kordulka od Jaslůvky                                                Kelly od Jaslůvky

Spousta fotek z výstavy na Kačině

http://jasluvka.rajce.idnes.cz/Kacina07_05_2011/

05.05. nás potkala dlouho očekávaná událost. Narodil se u nás vrh L- tedy pokud ho tak mohu vůbec nazývat. Příroda si se mnou trochu pohrála a v naší chovatelské stanici se narodilo dne 5.5.2011 v 21:30 hod. jedno jediné štěně-fenka, které zatím říkám Lucinka. Je nádherná a má se čile k světu, máma Hyvinka je taky v pohodě a vzorně se o svého potomka stará. Naše Lucinka už má svého majitele, který netrpělivě čeká na její příchod, který nastane začátkem prázdnin. Jedno štěňátko mne docela zaskočilo, ale jak jsme zjistila, není to jev zas až tak neobvyklý, jak jsem si zpočátku myslela. Hlavně že je vše v pořádku. Brzy vytvořím Lucince její vlastní stránku.

Pokud si přejete mít doma také takové štěňátko, kontaktujte nás, další vrh od fenky Jaslůvky bude koncem roku 2011.

   

Lucinka od Jaslůvky - 1 den

29.04. Jsem na "mateřské" s Hyvinkou a netrpělivě očekávám příchod "L štěňátek".

Dlouhou chvíli si krátím prací, na kterou jsem se velmi těšila a času se nedostávalo. Asi před měsícem jsem se díky laskavosti jedné osoby dostala k hromadám  historickým materiálům, které se týkají chovu WSS v ČR. Teď se tedy probírám historií mého milovaného plemene a u některých materiálů nemohu jinak, než nostalgicky vzpomenout....

Našla jsem zápis Lory Besének, zakladatelky mého chovu, krycí list podepsaný panem Františkem Limlem, který v ČR chov WSS založil a pak také zápis mého prvního vrhu A od Jaslůvky...

                  

                                    Zápis vrhu L-chov.stanice Besének                                       Zápis vrhu A od Jaslůvky

Krycí list pro chov.st. Besének, podepsaný p. Limlem

           

26.04. všechny fotografie z velmi úspěšné výstavy v Českých Budějovicích jsou umístěny pod tímto odkazem:

http://jasluvka.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_vystava_Ceske_Budejovice,_23.04.2011/

23.04. Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích, rozhodčí paní Dana Smržová a celkem 18 WSS, z toho 6 Jaslůvek A výsledky? Prostě úžasné!

Jaslůvka od Jaslůvky - výborná 1, CAC, CACIB, BOB

Janek od Jaslůvky - výborný 1, CAC, CACIB

Jonatán od Jaslůvky - výborný 2, r. CAC

Kail od Jaslůvky - výborný 1, CAJC

Kordulka od Jaslůvky - výborná 3

Kelly od Jaslůvky - výborná 4

Děkuji všem, kteří přijeli a tak nádherně nás reprezentovali! Dali jste mi ten nejkrásnější dárek k mým dnešním narozeninám! Příjemný podvečer v chovatelské stanici "Z Křížových alejí" u Honzy a Ireny Erhartových ten úžasný den ještě završil. Ještě jednou děkuji a těším se na Klubovou výstavu na Kačinu!

Mám spoustu nádherných fotek, které brzy doplním a odkaz na ně brzy umístím ZDE.

Abych nezapomněla, Jaslůvka  a Janek dnes splnili podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy!

22.04. Pokud si přejete mít štěňátko z naší chovatelské stanice, můžete ho mít koncem roku 2011 a to od fenky Jaslůvky - vrh M. Na štěňátka z vrhu L, který se má narodit  začátkem května 2011, už zájemce nepřijímáme.

16.4. Jsem pracovala na Jarním svodu loveckých psů v Křenovicích (OMS Vyškov). Je vidět, že o kynologii je stále zájem, psů tam bylo téměř 70!

     

11.4. krásná jarní vycházka a několik psích fotek

           

více fotek na:    http://jasluvka.rajce.idnes.cz/Pavlovice_11_04_2011/

9.4. NV v Ostravě a opět bez psů, absolvovala jsem předposlední, pátou hospitaci na rozhodčího z exteriéru. Tentokrát u Ing. Antonoviče.

4.4. opakovaný ultrazvuk Hyvinky - ano, dnes už byla vidět štěňátka úplně jasně. Vše je v nejlepším pořádku a teď nezbývá než počkat do května.

Samozřejmě, chovatelské plány nikdy nekončí a já už plánuji dále. Na podzim 2011 bude na řadě naše mladá naděje Jalůvka, plánuji pro ni velmi zajímavého psa, informace o něm zveřejním později, stejně tak o samotném vrhu M.

2.4. přijel na návštěvu a pro kadeřnické služby psího kadeřníka náš Kristián. Je to nádherný pes a myslím, že jeho fotografie nepotřebují další komentář...

        

28.3. absolvovala Hyvinkää ultrazvukové vyšetření. Štěňátka byla ještě špatně vidět, ale podle pana doktora tam jsou. Opakovaný ultrazvuk nechám udělat příští pondělí, tedy 4.4.2011. Jistota je jistota.

Stále vítám vážné zájemce o štěňátka z vrhu L, zejména o pejsky. Kontaktujte mne!

Proběhla aktualizace stránky psa Twigle Noor a Štěňátka.

26.3. výčet mých psích aktivit je opravdu široký, dnes jsem se podílela na zkouškách uchazečů o první lovecký lístek. Jsem lektorem myslivosti, zpravidla vyučuji a zkouším kynologii. Tentokrát jsem byla místopředsedkyní zkušební komise OMS Vyškov.

20.3. Těšíme se na výsledky ultrazvuku, na který jdeme s Hyvinkou v pondělí 28.3.2011. Všechny zájemce o štěňátko budu o jeho výsledku informovat a samozřejmě bude info i na těchto stránkách.

6.3. proběhla schůze sekce chovatelů welššpringršpanělů v Brně. Společně s vedoucím sekce jsme tuto akci měli na starosti. Co bylo pro všechny WSS výjimečné? Odhlasovali jsem si, že disciplína hlasitost je nyní jen dobrovolnou disciplínou pro chov, nikoliv povinnou. Více ZDE.

No a co bylo výjimečného pro mě osobně? Pes Twigle Noor, tatínek našich očekávaných štěňátek L, se stal:

Nejúspěšnějším výstavním psem roku 2010

Nejúspěšnějším pracovním psem roku 2010

Držitelem Putovního poháru Františka Limla za rok 2010 (nejprestižnější velší ocenění)

Ano, naše L štěňátka budou mít opravdu kvalitní základ, jak po stránce exteriérové, tak po stránce pracovní a samozřejmě i po té zdravotní.

Jelikož mojí každoroční povinností je vyhodnotit nejúspěšnější výstavní jedince, tentokrát  za rok 2010, udělala jsem si při té příležitosti i malý sumář za svoji chovatelskou stanici. V roce 2010 nás na výstavách reprezentovali: Hubert, Jaslůvka, Janek, Jitřenka, Kelly a Kordulka. Všichni na výbornou a většina získala opakovaně i významné výstavní tituly! Všem děkuji a jsem na Vás moc pyšná. Znamená to, že chovám výborné psy a to je můj cíl.

27.2. Hyvinkää je nakrytá! Dnes jsme byly u krycího psa Twigle Noor a vše proběhlo tak jak má, snad tedy nezbývá nic jiného než se těšit na májová štěňátka, která by měla mít nádherné jarní datum narození 1.5.2011. Na ultrazvuk ohledně potvrzení březosti půjdeme 28.3., více o plánovaných štěňátcích najdete ZDE.

21.2.gratuluji našim Káčkům, kteří zítra oslaví své první narozeniny - tedy Kailovi, Kristiánovi, Kirovi, Kordulce a Kellyšce! Myslím na ně a současně vzpomínám na jejich strastiplné, loňské narození, snad nejhorší chvíle mého dlouhého kynologického života. Kéž by se už nic podobného nikdy nepřihodilo!

Vrh K - dnes už jsou to velcí psi

17.2. začala hárat Hyvinkää. Dala si trošku načas, ale to se stává. Na přelomu měsíců únor-březen se vydáme za ženichem a snad dáme základ našemu plánovanému vrhu L.

Budoucí otec L vrhu, Twigle Noor

Stále nás mohou kontaktovat zájemci, kteří chtějí poskytnout našemu štěňátku plnohodnotný život a láskyplný domov. Kontaktujte mne! Více pod odkazem k vrhu L.

5.2. jsem navštívila první z výstav DUOCACIB Brno. Jalůvku jsem nevystavovala. Náš drahý Jalovec se totiž na jedné ze zimních vycházek vydal za bažantem tak náruživě, že nepostřehl ležící drátěný plot a trošku si poškubal kožíšek. Rána na kohoutku vyžadovala velké vyholení srsti a tak naše divoška trošku utrpěla na kráse, ale už je v pořádku a připravuje se na další akce výstavní sezóny 2011.

Upřímně řečeno, vůbec mne neúčast na brněnské výstavě nemrzela, spíše jsem v duchu "děkovala" onomu bažantovi, i když následky našeho setkáním s ním nebyly vůbec příjemné. Kdyby totiž nezasáhl "bažant", pravděpodobně bych minimálně jeden den vystavovala a to by byla ztráta peněz a času.

Výstava byla z mého pohledu hrozná, stísněné prostory, málo vzduchu, davy lidí, rozhodčí který viděl WSS patrně poprvé v životě, prostě žádná škoda. V neděli jsem se už ani podívat nejela, neboť slunný den se dal strávit mnohem příjemněji.Výstavy se zúčastnila Kordulka a získala známku výborná ve třídě mladých.

4.2. ke mě dorazila smutná zpráva, zemřel úspěšný pes Bart od Jaslůvky, v nedožitých 14-ti letech. Barťulka byl chovným psem, dal několik krásných potomků a sám slavil četné úspěchy v kruhy výstavním i na pracovních soutěžích. Působil v našem mysliveckém sdružení a tak jsem s ním byla v častém kontaktu. Zachoval si přívětivou povahu i vysokou vitalitu až do svého konce. Dne 4.2. se neprobudil z nočního spánku a zůstal spát navěky..... Stále bude v našich vzpomínkách.

Bart od Jaslůvky

5.1. jsem absolvovala další hospitaci u rozhodčího Ing. Štefíka na Národní výstavě v Olomouci. Celou akci jsem pojala jako výlet a pěkně jsem si celý sobotní den užila.

 

 

Všem návštěvníkům našich stránek, přátelům a známým přeji krásné Vánoce a jen to nej v novém roce 2011!!!

PF 2011 od našich přátel jsou umístěna  ZDE.